header-znak header-text

top-novinky

Druhý sledge víkend venku

Litvínovští sledge hokejisté tentokrát vyrazili na první letošní trip. V sobotu je čekal zápas v Soběslavi proti Motoru České Budějovice a o den později utkání proti Spartě Praha v Mělníku. Herně a především výsledkově to byl velmi zdařilý víkend. Litvínov přijel posílit nově “podepsaný“ německý Christian Jaster, který projevil velký zájem za tým na severu hrát. V sobotním utkání se litvínovští v první třetině dokonce ujali vedení střelou od modré, autorem branky byl Záluský, nicméně vedení dlouho nevydrželo. Motor vzápětí potrestal první naše vyloučení a prostřednictvím pohotové dorážky kapitána Davida srovnal nepříznivý stav. Zlom vyrovnaného zápasu přišel v průběhu druhé třetiny, kdy platilo učebnicové nedáš – dostaneš. Jastera ve slibné šanci nejprve vychytal domácí brankář, ale na druhé straně už tomu bylo naopak. Opět se prosadil domácí kapitán a uzavřel tak účet druhé třetiny. Domácí ještě ve třetí části přidali jeden gól a zápas tak skončil v poměru 3:1. Nedělní zápas proti sledge hokejové Spartě už tak vyrovnaný nebyl. Sparta těžila ze hry reprezentantů Raula a Krupičky, kteří zaměstnávali litvínovského gólmana každou možnou chvilku. Litvínov se víceméně celé střetnutí jen bránil, ale i přes dobrou obranu se domácím hráčům podařilo alespoň jednou za třetinu skórovat. Zejména díky skvělým zásahům Kokenyho skončilo utkání pro nás v příjemném poměru 3:0.

V rámci osvěty sledge hokeje přidáváme opět jednu zajímavost s odkazem, tentokrát pohled do zákulisí týmu Kanady ZDE 3

První domácí sledge víkend

První hrací víkend E.P.C. Management sledge hokejové ligy byl pro litvínovské sledge hokejisty docela krutý, ačkoliv to v prvním zápase proti úřadujícími mistru ze Zlína vůbec nevypadalo. Zejména první dvě třetiny se sice jen bránilo, nicméně na ukazateli skóre svítil rozdíl pouhých čtyř branek, a to byl Zlín posílen o nejlepšího střelce Slovenska Martina Joppu. Na velmi důstojný konečný výsledek nemělo téměř žádný vliv ani rozhodnutí trenéra vytěžovat maximum hráčů včetně vystřídání brankářů.

To v neděli pak druhý zápas skončil debaklem. Posílená Studénka o hráče polského a německého národního výběru Litvínov během celého zápasu ani trošku nešetřila. Duo Rennhack – Flis bylo na ledě pánem, zejména Sylvester Flis dokázal, že zlatou medaili z Paralympijských her 2002 z amerického Salt Lake City, nemá rozhodně náhodou. I takové zápasy se musí na začátku prožít, každá zkušenost se počítá…

Něco o ikoně sledge hokeje: Sylvestr Flis
Finálový rozstřel USA – Norsko 2002 včetně polsko – amerického “Slye“: ZDE 1
Nejužitečnější hráč paralympijského sledge hokejové turnaje (MVP) s litvínovským Filipem